خبر فوری
This content is not available in your region

حضور سارکوزی در مراسم سکوت به یاد قربانیان حادثه تولوز  

حضور سارکوزی در مراسم سکوت به یاد قربانیان حادثه تولوز  
اندازه متن Aa Aa

بامداد روز سه شنبه در تمامی مدارس فرانسه به احترام قربانیان تیراندازی در برابر مدرسه دانش آموزان یهودی در شهر تولوز به مدت یک دقیقه سکوت برقرار شد.
 
نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری فرانسه در پاریس گفت: «این بسیار مهم است که به آن کودکان و خانواده‌هایشان فکر کنیم. بسیار اهمیت دارد که همه با هم جهان را همانگونه که هست در نظر بگیریم.»
 
رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه و ساعتی پس از این رویداد در محل حادثه حاضر شد و اعلام کرد که کشته شدن سه کودک و یک بزرگسال یهودی همه جامعه فرانسه را متاثر ساخته است.
 
از سویی دیگر کلود گئان، وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که ضارب به گردن خود دوربین فیلمبرداری آویخته بوده است و احتمال دارد که از وقوع جنایت فیلمبرداری کرده باشد.
 
وی همچنین خاطرنشان ساخت که تدابیر امنیتی در منطقه‌ای که این مدرسه در آن واقع شده، افزایش یافته است.
 
همچنین به گزارش پلیس حمله مسلحانه روز دوشنبه با کشته شدن سه سرباز آفریقایی تبار طی هفته گذشته ارتباط دارد. شواهد حاکی است که در سه ترور اخیر در شهر تولوز فرانسه، از یک وسیله نقیله و اسلحه‌ای مشابه استفاده شده است. 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.