خبر فوری
This content is not available in your region

روسیه حمایت از قطعنامه شورای امنیت با دو شرط پذیرفت

روسیه حمایت از قطعنامه شورای امنیت با دو شرط پذیرفت
اندازه متن Aa Aa

دولت روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه سوریه حمایت خواهد کرد اما برای اعمال حمایت خود دو شرط پیش روی شورای امنیت قرار داده است.
سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت: «خطاب به شورای امنیت سازمان ملل متحد باید بگویم که چه این یک هشدار و یا یک نتیجه باشد در ‌‌نهایت دو شرط باید مورد توجه قرار گیرد. اول اینکه پیشنهاد کوفی عنان به سوریه باید به طور عمومی منتشر شود و دوم اینکه شورای امنیت باید این قطعنامه را نه به صورت یک اولتیماتوم بلکه به عنوان یک راه حل کاربردی برای حل مشکلات در سوریه در نظر گیرد.»
همزمان‌ بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد ضمن غیر قابل قبول توصیف کردن شرایط انسانی در سوریه از رهبران تمامی کشورهای عضو سازمان ملل خواست تا علیه شرایط کنونی در این کشور با یکدگیر همصدا شوند.
وی گفت: « نخستین گام توقف خشونت‌ها از سوی هر طرف است. دومین گام مذاکره برای یافتن یک راه حل سیاسی و دیپلماتیک است و سومین قدم دسترسی به نیازهای اولیه انسانی، بدون ایجاد هیچ مانعی است.»
همزمان دیده‌بان حقوق بشر، اعلام کرد که برخی از مخالفان مسلح حکومت سوریه مرتکب نقض موازین حقوق بشر از جمله گروگانگیری، شکنجه و قتل شده‌اند.
به گزارش دیده‌بان حقوق بشر، گروه‌های مسلحی که مرتکب چنین اقداماتی می‌شوند از شورای ملی سوریه که از شخصیت‌ها و گروه‌های مخالف حکومت تشکیل شده، اطاعت نمی‌کنند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.