خبر فوری
This content is not available in your region

انتقال اجساد مقتولان یهودی از فرانسه به اسرائیل

انتقال اجساد مقتولان یهودی از فرانسه به اسرائیل
اندازه متن Aa Aa

در پی کشته شدن یک خاخام یهودی به همراه دو فرزندش در حادثه تیراندازی در برابر مدرسه‌ای در شهر تولوز فرانسه، اجساد این سه تن به اسرائیل منتقل می‌شود.

انتقال اجساد از شهر تولوز به بیت المقدس در حالی صورت می‌گیرد که جان باختگان تبعه کشور اسرائیل محسوب می‌شدند.

جاناتان ساندلر، خاخام یهودی ۳۰ ساله به همراه دو فرزند چهار و پنج ساله‌اش و نیز کودک هفت ساله دیگری روز دوشنبه در شهر تولوز به ضرب گلوله جان باخت.

عمه جاناتان می‌گوید: «او می‌خواست که فروتنانه به دیگران چیزهایی را دهد که خود از پیش به دست آورده بود. او با همسر و فرزندانش خوش بود. متاسفانه ما تجربه‌ای مشابه را در رابطه با از دست دادن دخترمان در حمله به یک اتوبوس در بیت المقدس داریم. هیچ کس از این کار‌ها چیزی به دست نمی‌آورد.»

نتانل هویو، پسر عموی این قربانی حمله مسلحانه می‌گوید: «وقتی که خبر دادند، خیلی سخت بود. برای من خیلی سخت بود اما هر یهودی باید بداند که حکمت‌هایی وجود دارد که ما متوجه نیستیم. این حکمی الهی بوده است. این خواست خدا بوده است.»

یهودا افریات، دوست خاخام به قتل رسیده می‌گوید: «وقتی که می‌بینید ناگهان کسی کشته می‌شود به ویژه به همراه دو کودک که هیچ گناهی نداشتند، می‌توانید پیامی را از بالا را ببینید که خدا با ماموریت ویژه‌ای ارسال کرده و ماموریتش را هم کامل به انجام رسانده است.»

حادثه شهر تولوز در جامعه اسرائیل این تصور را پدید آورده است که یهودیان مقیم فرانسه می‌توانند مورد تهاجم‌های بیشتری قرار گیرند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.