خبر فوری

نگرانی مسلمانان فرانسه از حملات تروریستی اخیر این کشور

نگرانی مسلمانان فرانسه از حملات تروریستی اخیر این کشور
اندازه متن Aa Aa

اعلام اینکه مظنون احتمالی حملات تروریستی ده روز گذشته در شهرهای تولوز و مونتوبان فرانسه یک جوان فرانسوی الجزایری تبار بوده، باعث نگرانی جامعه مسلمانان که بزرگترین اقلیت این کشور را تشکیل می دهند، شده است.

یکی از شهروندان عرب تبار مقیم تولوز می گوید: “مسائل زیادی میان عربها و یهودیها وجود دارد. این خوب نیست. اگر همه ما در یک کشور زندگی می کنیم، همه ما از یک نژاد هستیم.”

شهروند مسلمان دیگری هم می گوید: “این که ما یهودی، مسلمان، عرب و یا هر کس دیگری باشیم، فرقی نمی کند، همه ما خون مشترک داریم.”

برخی از شهروندان مسلمان فرانسوی هم از اینکه رسانه های این کشور بیشتر بر قومیت و اصلیت قربانیان تاکید دارند، ابراز نگرانی می کنند.

مانند یک شهروند مقیم پاریس می گوید: “من از این که قربانیان این حمله کودک بودند خیلی شوکه شدم. ما می بینیم که رسانه ها بجای اینکه بر اصل موضوع تمرکز کنند بیشتر بر این موضوع تاکید دارند که قربانیان یهودی بوده اند یا اینکه برای مثال یک مسلمان یک عرب را کشته است.”

دیگری هم معتقد است: “تحمل در قبال اسلام خیلی کاهش یافته. آنچه در تولوز اتفاق افتاد قطعا باعث ترس مردم خواهد شد.”

سه حمله تروریستی در ده روز گذشته در شهرهای تولوز و مونتوبان فرانسه هفت کشته برجا گذاشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.