خبر فوری

تاکید سارکوزی بر حفظ اتحاد فرانسویها

تاکید سارکوزی بر حفظ اتحاد فرانسویها
اندازه متن Aa Aa

نیکلا سارکوزی، رییس جمهور فرانسه پس از دیدار با نمایندگان جامعه یهودی و مسلمان این کشور در واکنش به سه حمله تروریستی ده روز اخیر در فرانسه که جان 7 نفر را گرفته، ضمن اعلام خبر این که فرد مظنون شناسایی شده و در محاصره پلیس است گفت: “ما باید متحد باشیم. ما نه باید حس انتقام گیری و نه حس تعمیم دادن این موضوع را داشته باشیم. فقط با حفظ اتحاد ملی است که فرانسه خواهد توانست در مقابل چنین واقعه ای سربلند بیرون آید. ما این اتحاد را مدیون قربانیانی هستیم که با بی تفاوتی کشته شدند. ما آن را مدیون کشورمان هستیم.”

فرانسوا اولاند، کاندیدای حزب سوسیالیست در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه هم در واکنش به این عملیات تروریستی ضمن تاکید بر ادامه مبارزه بی وقفه با تروریسم گفت: “این مبارزه، مبارزه تمام کشور است. ما همه در حول این آرمان متحد هستیم. ما نباید در محکوم کردن تروریسم تردید کنیم. ما باید بی وقفه این مبارزه را ادامه دهیم. این مبارزه ما و مبارزه جمهوری است.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.