خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

مظنون به هفت فقره قتل در محاصره پلیس فرانسه

نظرها
مظنون به هفت فقره قتل در محاصره پلیس فرانسه
اندازه متن Aa Aa

پلیس فرانسه، همچنان مرد مظنون به هفت فقره قتل را در شهر تولوز فرانسه در محاصره خود دارد؛ مردی که به کشتن هفت نفر در طول ۹ روز اذعان کرده است.
 
اطلاعات ضد ونقیض در مورد این قتل ها رفته رفته رنگ می بازد، از جمله خبر دستگیری مظنون را که پیش تر مخابره شد، کلود گیان وزیر کشور فرانسه تکذیب کرد. 
 
پلیس فرانسه از مردی که هم اکنون او را در محاصره خود دارد بنام محمد مراح نام می‌برد، مردی ۲۳ ساله، الجزایری تبار و شهروند فرانسه.
 
پلیس که در حال مذاکره با وی است می‌گوید او اذعان کرده است قاتل سربازن و کودکان و خاخام یهودی است.
 
گفته می‌شود محمد مراح در افغانستان به جرم همکاری با طالبان دستگیر و به زندان محکوم شده بود. اما با گریختن گروهی از طالبان از زندان وی نیز از زندان گریخته، به فرانسه باز گشته و خود را آماده انتقامجویی کرده است.
 

فرانسوا مولان، دادستان پاریس، به نقل از آقای مراح گفته است وی از کرده خود پشیمان نیست و نقشه قتل یک سرباز و دو پلیس دیگر را در سر داشته است.
 
آقای مولان گفت:«اگر آنچه او می‌گوید حقیقت داشته باشد او امروز پس از خروج از خانه‌اش سرباز دیگری را که شناسایی کرده بود به قتل می‌رساند. او همچنین گفت طرح کشتن دو پلیس در شهر تولوز را داشته است. او از کرده‌اش احساس ندامت نمی‌کند و متاسف است که وقت کافی برای کشتن قربانیان بیشتر نماند و خرسند است از اینکه توانسته است فرانسه را به زانو درآورد.»
 
آقای مراح که مسلح است صبح روز چهارشنبه دو پلیسی را که قصد ورود به خانه او را داشتند زخمی کرد اما اکنون با پلیس مذاکره می‌کند اما تا کنون هیچ درخواست صریحی را مطرح نکرده است. 
 
وی در مکالمه با پلیس، انگیزه خود از قتلهای اخیر را، انتقامگیری به خاطر کودکان فلسطینی که کشته می‌شوند و نیز اعتراض به استقرار نیروهای خارجی و فرانسوی در کشورهای مسلمان عنوان کرده است.
 
فرانسه، اسفند ماه در تولوز و شهر مونتوبان در نزدیکی آن شاهد هفت فقره قتل بود. یکشنبه ۱۱ ماه مارس، ۲۱ اسفند ۱۳۹۰، یک سرباز در تولوز کشته شد، سپس در ۱۵ ماه مارس، ۲۵ اسفند، دو سرباز دیگر در شهر مونتوبان کشته شدند و سرباز سوم به شدت زخمی شد و سرانجام دوشنبه ۱۹ ماه مارس، ۲۹ اسفند، سه کودک و یک خاخام یهودی در مدرسه‌ای در تولوزبه قتل رسیدند.