خبر فوری

پرسش از نهادهای امنیتی فرانسه پس از کشته شدن محمد مراح

پرسش از نهادهای امنیتی فرانسه پس از کشته شدن محمد مراح
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در حادثۀ سوءقصدهای محمد مراح در فرانسه، اکنون این پرسش از نهادهای امنیتی آن مطرح شده که آیا این نهادها می توانستند از وقوع قتل ها و درگیری با او جلوگیری کنند.

بسیاری از شهروندان فرانسویان می پرسند آیا امکان متوقف کردن این جوان الجزایری تبار پیش از قتل هفت نفر در شهرهای تولوز و مونتوبان وجود داشته است.

سفر محمد مراح به پاکستان و افغانستان برای مقام های امنیتی فرانسه آشکار بوده است. رولان ژاکارد، مسئول نظارت بر امور تروریسم بین المللی در فرانسه در این باره گفت: «باید در نظر داشت که برادر محمد مراح در اختیار پلیس است. شواهد موجود بررسی خواهند شد. باید با مقام های پاکستانی نیز تماس گرفت و دربارۀ آخرین سفرهای مراح به این کشور اطلاعات لازم را از آنها به دست آورد. باید بفهمیم او در این کشور با چه کسی ارتباط داشته است. بنابراین بعد از مرگ مظنون، تحقیقات ادامه دارد.»

نهادهای فرانسوی، محمد مراح، مظنون به قتل هفت نفر در فرانسه را به عنوان بنیادگرا رده بندی کرده بودند. او در آمریکا نیز مدتی در فهرست افراد «پرواز ممنوع» قرار داشته که اجازۀ سوار شدن به هواپیماهای آمریکایی را ندارند.

آلن ژوپه، وزیر امور خارجه فرانسه، در مصاحبه ای اعلام کرد در حال حاضر باید این موضوع را بررسی کرد که آیا در پروندۀ او اشتباهی رخ داده است یا خیر.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.