خبر فوری
This content is not available in your region

خشم اسرائیل از تصمیم شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد

نظرها
خشم اسرائیل از تصمیم شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد
اندازه متن Aa Aa

تصمیم شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مبنی بر تشکیل یک گروه حقیقت یاب که به بررسی مسئله شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری و شرق بیت المقدس و نیز حقوق بشر فلسطینیان خواهد پرداخت، خشم مقامات اسرائیل را در پی داشته است.

آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه اسرائیل روز جمعه یک روز پس از تصمیم این شورا، تهدید کرد اسرائیل در حال بررسی فراخواندن فرستادۀ خود از این شورا است.

اگرچه بر اساس قوانین بین الملل شهرک سازی اسرائیلی‌ها در مناطق اشغالی غیرقانونی است با وجود این، اسرائیلی‌ها ضمن رد این مسئله، تصمیم اخیر سازمان ملل متحد را خوشایند خود نمی یابند.

گش آتزیون از کرانه غربی فلسطین می‌گوید «این واقعیت که اسرائیل بار دیگر قربانی می شود نه تنها موجب خشم بلکه باعث شرمندگی جهان است، چرا که اجازه داده می‌شود یهودیان بار دیگر فدای جهان شوند.»

فلسطینی‌ها اما بی‌شک از تصمیم شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد استقبال می‌کنند.

صائب عریقات مذاکره گر فلسطین می‌گوید «با آنچه در توان داریم مانع شهرک سازی دولت اسرائیل از جمله در بیت المقدس خواهیم شد و نیز در راستای تحقق راه حل دو کشور مستقل تلاش خواهیم کرد تا مرز سال ۱۹۶۷ به رسمیت شناخته شود، تلاشی که اسرائیل درصدد نابودی آن است.»

بر اساس تصمیم اخیر شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد که با ۳۶ رای موافق ، ۱۰ رای ممتنع و تنها یک رای مخالف به تصویب رسید، از اسرائیل خواسته شده است تا «ضمن عدم مانع تراشی در روند تحقیق، با این گروه همکاری کامل را بعمل آورد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.