خبر فوری
This content is not available in your region

برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در سنگال

نظرها
برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در سنگال
اندازه متن Aa Aa

سنگال روز یکشنبه دور دوم انتخابات ریاست جمهوری خود را برگزار می‌کند. عبدالله واد، دارندۀ سمت ریاست جمهوری در این کشور غرب آفریقا با وجود منع قانونی، از سوی دادگاه عالی این کشور اجازه یافت برای سومین بار پیاپی نامزد ریاست جمهوری شود، تصمیمی که با اعتراض های مردمی روبرو شد. مسئولان سنگالی مردم را به حفظ آرامش در زمان برگزاری انتخابات فراخوانده اند.

در دور نخست این انتخابات در روز ۲۶ فوریه، هیچ یک از نامزدهای ریاست جمهوری نتوانست اکثریت آراء را به دست بیاورد. عبدالله واد ۸۵ ساله در این دور توانست ۸ / ۳۴ درصد آراء را کسب کند. رقیب او ماکی سال، نخست وزیر سابق سنگال، که گروه‌های مخالف دولت حامی او هستند، توانست در دور نخست تنها ۶ / ۲۶ درصد آرا را به دست آورد.

یوسو ندور نامزد مخالفان دولت که از دید دادگاه عالی سنگال شرایط نامزدی را به دست نیاورده بود، در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری از ماکی سال ۵۰ ساله حمایت کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.