خبر فوری
This content is not available in your region

نشست امنیت هسته ای درسئول تحت تاثیر آزمایش موشکی پیونگ یانگ

نشست امنیت هسته ای درسئول تحت تاثیر آزمایش موشکی پیونگ یانگ
اندازه متن Aa Aa

نشست پنجاه تن از سران کشورها بر سر مسائل امنیت هسته ای در کره جنوبی، تحت تاثیر خبر آزمایش موشکی قریب الوقوع کره شمالی، به بررسی این موضوع متمرکز شده است.

در همین راستا باراک اوباما ضمن هشدار به کره شمالی، طی مذاکره با رهبران کشورها خصوصا چین، درصدد جلب همراهی آنان برای مقابله با برنامه های موشکی و تسلیحاتی پیونگ یانگ است.

بدنبال خبر آزمایش موشکی پیونگ یانگ، ژاپن گفت سیستم دفاع ضد موشکی اش را به حالت آماده باش درمی آورد و کره جنوبی نیز اعلام کرد اگر موشک کره شمالی از حریم هوایی اش عبور کند آن را هدف خواهد گرفت.

کره شمالی می گوید در راستای پرتاپ ماهواره به مدار زمین ماه آوریل موشک دوربردی را آزمایش خواهد کرد. آمریکا و متحدانش در منطقه اما بلندپروازیهای تسلیحاتی پیونگ یانگ را تهدید آمیز می دانند وبا آن مخالفت می کنند.

باراک اوباما در سفر به کرۀ جنوبی و بازدید از منطقه مرزی خطاب به ارتشیان و مرزبانان این کشور گفت که آنها پاسدار مرز آزادی هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.