خبر فوری
This content is not available in your region

معضل اصلاح نظام درمان در ایالات متحده آمریکا

نظرها
معضل اصلاح نظام درمان در ایالات متحده آمریکا
اندازه متن Aa Aa

بیمه و پوشش خدمات درمانی برای همگان، یکی از نکات اساسی ریاست جمهوری اوباما به حساب می آمد. اما دو سال پس از تصویب قانون اصلاح نظام درمان در ایالات متحده آمریکا، دو سوم مردم این کشور خواهان لغو آن هستند. دلیل آن چیست؟

نکتۀ مهمی که موجب بحث و اختلاف است، اجباری بودن آن است. ۳۲ میلیون آمریکایی فاقد بیمه درمانی، هنوز دو سال مهلت دارند تا خود را تحت پوشش یک بیمۀ خصوصی قرار دهند، اگر نه با جریمۀ مالی مواجه خواهند شد.

از سال ۲۰۱۴ این جریمه برای هر فرد بزرگسال ۹۵ دلار و برای هر کودک نصف آن است ولی بعد از سال ۲۰۱۶، این مبلغ به ۶۹۵ دلار برای هر فرد بزرگسال صعود خواهد کرد.

برای پوشش حدودا ۷۰ درصد هزینه های پزشکی، برای هر فرد سالانه ۵۲۰۰ دلار هزینۀ بیمه تخمین زده شده است. نسبت به درآمد هر شخص، دولت برای پرداخت مقداری از این مبلغ کمک می کند.

برای منتقدان اوباما، الزام شهروندان به خرید خدمات یا هر چیز دیگر، امری غیر قابل قبول است.

برای مثال، جان اوکانر که مالک یک تعمیرگاه خودرو است می گوید: “سرنوشت هر شخص باید دست خود او باشد. مصرف کننده باید بتواند صحبت کند. هنگامی که دولت در امری مداخله می کند، باید کارها بهبود پیدا کنند. انتظار ما به عنوان صاحبان کسب و کار مستقل این است.”

فراتر از ابعاد اجتماعی آن، یکی از اهداف مهم اصلاح نظام درمانی، رفع کسری بودجۀ ۴۳ میلیارد دلاری دولت برای هزینۀ درمان افراد فاقد بیمه است.

بدون بیمه، بسیاری از بیماران تا قبل از شرایطی بحرانی به دکتر مراجعه نمی کنند. و با شرایطی پیچیده تر، هزینۀ لازم برای درمان آنها بسیار گران تر است و آنها توان پرداخت ندارند.

دکتر باسیم خان، پزشک اورژانتسیت که هر روز شاهد چنین مشکلاتی برای خانواده ها هست، به همین دلیل برای دفاع از اصلاحات اوباما تظاهرات می کند. وی می گوید: “بدون بیمه درمانی، آنها نمی توانند تحت مراقبت دکتر قرار بگیرند. عاقبت به اورژانس می روند و هزینۀ درمان آنها سرانجام هزاران و هزاران دلار در می آید. اساسا کشور ما باید به تمام افراد بیمۀ درمان ارائه کند. این بهترین و کامل ترین لایحه نیست، اما ما را در مسیری قرار می دهد که چنین مقصدی دارد.”

اگر در ماه ژوئن و درست چهار ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری، دادگاه عالی ایالات متحده، الزام داشتن بیمۀ درمانی را بر خلاف قانون اساسی تلقی کند، رویای باراک اوباما می تواند به یک کابوس تبدیل شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.