خبر فوری
This content is not available in your region

طرح تعطیلی دو کارخانه اوپل بررسی شد

نظرها
طرح تعطیلی دو کارخانه اوپل بررسی شد
اندازه متن Aa Aa

هیئت مدیره شرکت خودروسازآلمانی اوپل، روز چهارشنبه و در حالی که از سوی شرکت جنرال موتورز برای تعطیلی دو خط تولید این شرکت تحت فشار هستند، تشکیل جلسه داد.

بر اساس این طرح که روز چهارشنبه در جلسه هیئت مدیره بررسی شد، دو خط تولید اوپل در آلمان و بریتانیا بعد از سال 2014 میلادی تعطیل خواهند شد.

اوپل که نوزده هزار و ششصد کارمند دارد سال گذشته یک میلیون و 270 هزار دستگاه خودرو تولید کرد و با اجرای این طرح، ظرفیت تولید اوپل در اروپا سی درصد کاهش خواهد یافت.

وزیر محیط زیست آلمان می گوید:” با کارخانه اوپل در شهر بوخوم نباید اینگونه رفتار می شد. جنرال موتورز باید رفتاری شایسته و عادلانه با کارکنان این کارخانه داشته باشد. اوپل باید فرصتی برای اثبات کیفیت دررقابت های بین المللی خود پیدا کند.”

بحران بدهی ها در منطقه یورو که باعث تضعیف اقتصاد اروپا شده است از یک سو و افزایش بیکاری و کاهش اعتماد مصرف کنندگان به شرایط اقتصادی از جمله علل کاهش تقاضا برای خودرو در اروپا هستند. کاهش تقاضا شرکتهای تولید کننده را با مشکل مازاد تولید مواجه کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.