خبر فوری
This content is not available in your region

ایتالیا: دوخودسوزی در دو روز

ایتالیا: دوخودسوزی در دو روز
اندازه متن Aa Aa

دو نفر در ایتالیا به دلایل مالیاتی و مالی خود سوزی کردند. ابتدا روز چهارشنبه مردی ۵۸ ساله خود را درون خودرویش در برابر یک شعبه اداره مالیات شهر «بولونیا» به آتش کشید. این مرد که از او با نام «جوزپه. سی» نام برده می‌شود به خاطر عدم پرداخت ۱۰۴ هزار یورو مالیات که جریمه آنکه از سال ۲۰۰۷ میلادی افزایش یافته بود خودسوزی کرد.

دو روز پس از این حادثه کارگری مراکشی تبار در روز پنج شنبه، در شهر «ورونا» خودسوزی کرد. این جوان ۲۷ ساله به خاطر تاخیر چهارماهه در پرداخت حقوقش، خود را در مقابل یک ساختمان دولتی به آتش کشید.

اگرچه سوختگی آقای جوزپه در مقایسه با جوان مراکشی بسیار شدید بود اما وی زنده مانده و تحت مراقبت قرار گرفته است. حال جوان مراکشی نیز وخیم توصیف نمی‌شود.

ایتالیا ۱۹۰۰ میلیارد یورو بدهی دارد. رکود و نابسامانی اقتصاد ایتالیا نه تنها باری است بر دوش دولت و مردم ایتالیا، بلکه تهدیدی جدی برای اقتصاد دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپاست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.