خبر فوری
This content is not available in your region

تردید در اجرای طرح آتش بس کوفی عنان در سوریه

نظرها
تردید در اجرای طرح آتش بس کوفی عنان در سوریه
اندازه متن Aa Aa

کوفی عنان نماینده شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب، در حرکتی نو، از دولت سوریه می خواهد تا یک هفته دیگر، اصلی ترین بخش طرح صلح او را که توقف کشتار غیرنظامیان معترض سوری است، اجرا کند.

بر این اساس، نیروهای نظامی دولت سوریه باید ظرف دو روز پس از مهلت داده شده،۱۰ آوریل، آتش بس کنند. اما کمتر کسی به نتیجه این التیماتوم امیدوار است؛ نه دولتهای غربی و نه حتی حکومت سوریه.

بشار جعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل متحد گفت:«طرح موفق نخواهد بود مگر با تعهد همه (طرفهای درگیر). دولت سوریه متعهد است و انتظار ما این است تا آقای عنان با دیگر گروههای نیز ارتباط برقرار کند.»

حکومت سوریه اگرچه درهای مذاکره را نمی‌بندد اما سرکوب معترضان و گلوله باران شهرهای مخالف بشار اسد خصوصا حمص را نیز متوقف نمی‌کند.

همزمان کمیته‌ای از سوی سازمان صلیب سرخ جهانی وارد دمشق شده است تا بلکه بتواند موافقت دمشق را برای اجازه کمک رسانی به نیازمندان و تخلیه مجروحان جلب کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.