خبر فوری
This content is not available in your region

بازداشت مظنونان اسلامگرا در فرانسه برای طرح ربودن قاضی یهودی

نظرها
بازداشت مظنونان اسلامگرا در فرانسه برای طرح ربودن قاضی یهودی
اندازه متن Aa Aa

پلیس فرانسه خبر داد که گروهی را که به نظر می‌رسد چریک اسلامگرا باشند، به اتهام تصمیم برای ربودن یک قاضی یهودی دستگیر کرده است.

به گزارش پلیس فرانسه دراین رابطه روز جمعه گذشته حدود ۱۹ نفر در سراسر فرانسه دستگیر شده‌اند که نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آنها بزودی برگزار خواهد شد.

گزارش‌ها حاکی از آنست که این گروه از مظنونان دستگیر شده تصمیم داشته اند یک قاضی یهودی را که در شهر لیون فرانسه ساکن بوده بربایند. تاکنون اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه نشده است.

فرانسوا مولن، دادستان پاریس در یک نشست خبری گفت: این مورد ربطی به پرونده محمد مراح ندارد و متهمان این دو پرونده هیچگاه با یکدیگر در ارتباط نبوده‌اند. اعضای گرو‌ه “فرسان العزه“هیچگاه با برادر محمد مراح ارتباطی نگرفته‌اند.” فرسان العزه “ در حقیقت فعالیت خود را از چند ماه پیش آغاز کرده است.

دولت فرانسه همچنین روز دوشنبه گذشته دو خارجی اسلامگرای افراطی را از کشور اخراج کرد. به گفته مقامات این کشور، سه غیرفرانسوی دیگر نیز بزودی اخراج خواهند شد.

جوزف براهام، وکیل حقوق بین الملل می‌گوید: «تمام اتفاقات اخیر غیر قابل تصور بوده‌اند همانگونه که یک هفته بعد از موضوع محمد مراح، پنج روحانی پیدا و از کشور اخراج می‌شوند. افرادی که می‌توانستند امنیت را به خطر بیاندازند.»

بر اساس گزارش ها، دو فرد اخراج شده از روحانیون کشورهای مالی و الجزایر بوده‌اند و سه روحانی دیگر از کشورهای ترکیه و عربستان و سعودی نیز به کشورهای خود بازگردانده خواهند شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.