خبر فوری
This content is not available in your region

بازجویی از صندوقدار حزب «لیگ شمال» ایتالیا

بازجویی از صندوقدار حزب «لیگ شمال» ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

مسئول مالی حزب «لیگ شمال» ایتالیا به همراه دو نفر دیگر به خاطر اتهامات مالی تحت بازجویی قرار گرفت. همزمان، روز سه شنبه، پلیس و ماموران مالیاتی به جستجوی دفا‌تر این حزب در شهر میلان ایتالیا پرداختند.

فرانچسکو بلسیتو، صندوق دار حزب «لیگ شمال» متهم است بیش از ۵ میلیون یورو را بطور غیرقانونی در کشورهای تانزانیا و قبرس سرمایه گذاری کرده است. علاوه بر این، وی متهم به کلاهبرداری و اختلاس در زمان کار برای دولت سیلویو برلوسکونی است. پلیس همچنین احتمال رابطه وی با گروههای مافیای منطقه «آنگارانگتا» ناحیه «کالابریا» ایتالیا را نیز بررسی می‌کند.

برغم گمانه زنی‌های اعضای حزب در خصوص فعالیتهای غیرقانونی آقای بلیستو، امبرتو بوسی، رهبر حزب لیگ شمال از وی حمایت کرده بود. به همین دلیل با بازداشت او، روبرتو مارونی، وزیر کشور سابق از امبرتو بوسی به خاطر عدم برکناری به موقع آقای بلیستو انتقاد کرد.

حزب لیگ شمال که خود را مبارز ضد فساد می‌خواند و در واکنش به رسوایی‌های مالی دهه ۹۰ میلادی ایتالیا تشکیل شد، بخشی از دولت ائتلافی سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر پیشین این کشور بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.