خبر فوری

اخوان المسلمین مصر: "تلاشهایی برای سرقت انقلاب در جریان است"

اخوان المسلمین مصر: "تلاشهایی برای سرقت انقلاب در جریان است"
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شش هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری مصر، اعلام نامزدی عمر سلیمان، رییس دستگاه اطلاعاتی حسنی مبارک، رییس جمهور مخلوع این کشور، واکنشهای تندی را از طرف حزب اسلامگرای “اخوان المسلمین” در پی داشت.

خیرات الشاطر، نامزد این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری مصر ضمن اشاره به تلاش برای سرقت انقلاب این کشور گفت: “ما قویا هر تلاشی را برای تقویت رژیمی به همان فرم سابق و تحت ریاست ژنرال عمر سلیمان را رد کرده، آن را توهینی به انقلاب دانسته و معدقدیم که این امر ناشی از ناآگاهی از تغییراتی است که در زندگی مردم مصر بوجود آمده است. مشکل در اینجاست که تلاشهایی برای سرقت انقلاب در جریان است.”

اما ژنرال سلیمان 74 ساله که از معاونان حسنی مبارک هم بود، با اعلام نامزدی خود در روز جمعه، شور و شادی هواداران خود را در آخرین لحظات ثبت نام این انتخابات برانگیخت.

او با انتقاد از اسلامگراها، آنها را متهم به تمامیت خواهی کرده و گفته که آنها می خواهند او را وادار به صرف نظر از نامزدی در این انتخابات کنند.

اما به نظر می رسد اسلامگراهای تندرو موسوم به سلفی ها هم در جایگاه سوم این انتخابات قرار گرفته باشند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.