خبر فوری
This content is not available in your region

اردوگاه پناهجویان سوری زیر آتش ارتش سوریه

نظرها
اردوگاه پناهجویان سوری زیر آتش ارتش سوریه
اندازه متن Aa Aa

ارتش سوریه اردوگاه های پناهجویان در ترکیه را زیر آتش حملات خود قرار داده است. در اولین مورد حملات از این دست، در اردوگاه “کیلیس” در استان “غازیان تپ“ ترکیه دو نفر کشته و دست کم 21 نفر مجروح شده اند.
 
 
یکی از مقامات وزارت خارجه ترکیه با اعلام این خبر گفت، آنکارا با احضار کاردار سوریه، ضمن اعتراض به دمشق، خواهان متوقف کردن حملات به اردوگاه ها شده است.  
 
قرار است کوفی عنان فرستاده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در بحران سوریه فردا از اردوگاه های پناهجویان سوری در ترکیه بازدید کند.
با شروع اعتراض ها علیه دولت سوریه از یکسال پیش تا کنون، بیش از 24 هزار سوری با عبور از مرز، به ترکیه پناهنده شده و در سه استان مرزی اسکان داده شده اند.
 
این در حالی است که تلاش های دیپلوماتیک کوفی عنان برای آتش بس درسوریه به اولین مرحله اجرایی خود نزدیک می شود. در چارچوب طرح شش ماده ای عنان و بعد از توافق دولت سوریه، ارتش باید فردا 10 آوریل از شهر ها و مناطق مسکونی عقب نشینی کند.
 

 
مخالفان دمشق یاببندی خود را به مفاد طرح آتش بس آقای عنان اعلام کرده اند. با این حال دمشق خواهان ضمانت کتبی آنها مبنی بر خلع سلاح برای عقب نشینی ارتش از شهرها شده است.
 
بنا بر آمار سازمان ملل متحد، از آغاز درگیری ها در سوریه بیش از 9 هزار نفر در سوریه جان خود را ازدست داده اند.
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.