خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراض مخالفان همزمان با سخنرانی سالانه ولادیمیر پوتین

نظرها
اعتراض مخالفان همزمان با سخنرانی سالانه ولادیمیر پوتین
اندازه متن Aa Aa

درست چند ساعت پیش از آنکه ولادیمیرپوتین، روزچهارشنبه ۱۱ آوریل، سخنرانی سالانه خود در دومای روسیه را آغاز کند، مخالفان وی در مسکو اعتراض خود را آغاز کرده بودند.

مخالفان به تمرکز قدرت، عدم فضای سیاسی باز، و خصوصا نتایج آخرین انتخابات ریاست جمهوری روسیه که برنده‌اش ولادیمیر پوتین اعلام شد معترضند.

سرگئی اولداتسو، یکی از رهبران مخالفان گفت: «از نظر ما انتخابات مشروع نبوده است. مایلیم از ولادیمیر پوتین یک سوال ساده بپرسیم اینکه روسیه چه وقت انتخابات و مسئولانی صادق و درست و مشروع خواهد داشت؟»

معترض دیگری گفت:«باید از کشور و قوانین خود دفاع کنیم تا در آینده کشورمان شاهد تکرار حوادث اخیر نباشیم. از شهروندان می‌خواهیم ضمن همراهی با ما به این مسئولان نه بگویند.»

زنی نیز که به اعتراض آمده بود گفت: «آمده‌ام تا نسبت به اعمال غیرقانونی پوتین اعتراض کنم. او عملا روسیه را به زندانی تبدیل کرده است چرا که نه می‌توان چیزی گفت و نه می‌توان ابراز عقیده کرد.»

در واکنش به اعترضات، پلیس شماری از مخالفانی را که در برابر دوما اعتراض می‌کردند دستگیر کرد.

ولادیمیر پوتین در کمتر از یکماه، در ۷ ماه مه ۲۰۱۲، برای یک دوره شش ساله دیگر سوگند یاد کرده و برای سومین بار قدرت را در کاخ کرملین در دست خواهد گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.