خبر فوری
This content is not available in your region

مرد عنکبوتی برفراز برج الشعله قطر

نظرها
مرد عنکبوتی برفراز برج الشعله قطر
اندازه متن Aa Aa

یک مرد عنکبوتی ماجراجو روز پنجشنبه با دستان خالی از یک برج سیصد متری در دوحه پایتخت قطر بالارفت. الن روبرت فرانسوی درمقابل دیدگان صدها علاقمند موفق شد درعرض 75 دقیقه از ساختمان هتل الشعله که درسال 2006 و در زمان میزبانی قطر دربازیهای آسیایی ساخته شده است، بالا برود.

او درمورد هدف خود از این کار و نحوه انجام آن به خبرنگار یورونیوز گفت:“مشکلات زیادی سر راهم بود. تا نیمه برج بالا رفته بودم که کم کم احساس خستگی بر من غالب شد و در بازوها و پاهایم احساس درد کردم. واقعا نمی دانستم به چه دلیل در حال انجام این کار هستم ولی با خود فکر می کردم که آیا در پایان موفق می شوم یا نه. درحالیکه این سئوال در ذهنم بود سعی کردم خونسردیم را حفظ کنم و برای رسیدن به نوک برج تلاش کنم.”

خبرنگار یورونیوز دردوحه می افزاید:“شکل هندسی این برج سخت ترین مرحله کار این مرد عنکبوتی بود اما این ماجراجو درحالیکه مجهز به هیچگونه وسایل ایمنی و یا طناب حفاظتی نبود، در نهایت موفق به فتح آن شد.”

در مارس سال گذشته هم این ماجراجوی 49 ساله فرانسوی موفق شده بود بلندترین برج وقت جهان واقع در دوبی را بدون حادثه، فتح کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.