خبر فوری

خشم کره جنوبی از آزمایش موشکی کره شمالی

خشم کره جنوبی از آزمایش موشکی کره شمالی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آزمایش موشکی کره شمالی، علی رغم شکست آن، زیاد مورد استقبال همسایه جنوبی این کشور قرار نگرفته و تظاهرکنندگان خشمگین در سئول باهدف قرار دادن آدمک کیم جونگ اون، رهبر جوان کره شمالی، با یک موشک دست ساز، این اقدام تحریک آمیز او را محکوم کردند.

توشیمیتسو شیگمورا، استاد روابط بین الملل در ژاپن نیز با انتقاد از واکنش شورای امنیت در این باره گفت: “احتمالا شورای امنیت سازمان ملل با صدور بیانیه ای به یک سرزنش رسمی از کره شمالی اکتفا خواهد کرد. اما سوال اینجاست که چه موقع آمریکا و کره جنوبی تحریمات جدید را علیه کره شمالی اعمال خواهند کرد؟ اگر آنها این کار را نکنند، کره شمالی ممکن است فکر کند که برنده این ماجرا بوده است.”

دولت روسیه نیز از زبان وزیر امور خارجه خود اعلام کرد که تحریمات جدید راه به جایی نمی برند و باید مذاکرات از سر گرفته شود.

سرگی لاوروف گفت: “ما به تحریمات جدید اعتقادی نداریم. این تحریمها به حل مشکل کمکی نخواهند کرد. ما معتقدیم که شورای امنیت باید مسئولانه تر عمل کرده و تصمیماتی بگیرد که انعکاس دهنده بررسی واقعیاتی که روی داده باشد. این شورا همچنین باید برای رسیدن به هدف نهایی که همان از سرگیری مذاکرات شش جانبه است، تلاش کند.”

همزمان، کره جنوبی از آماده باش کامل نیروهای خود خبر داده و اعلام کرده احتمال آزمایش یک موشک دوربرد دیگر و یا یک آزمایش هسته ای از طرف پیونگ یانگ همچنان وجود دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.