خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه اعتصاب غذای طرفداران اولگ شین در آستراخان روسیه

ادامه اعتصاب غذای طرفداران اولگ شین در آستراخان روسیه
اندازه متن Aa Aa

حامیان اولگ شین، سیاستمدار مخالف دولت روسیه و نامزد شکست خورده در انتخابات شهرداری آستراخان، روز جمعه در یکی از میدانهای این شهر تجمع کردند.

اولگ شین به همراه شماری از طرفدارانش از یک ماه قبل در اعتراض به نتیجه انتخابات شهرداری آستراخان در اعتصاب غذا است.

نتایج رسمی میخاییل استولیاروف، از حزب حاکم روسیه متحد را که حزب ولادیمیر پوتین است پیروز انتخابات شهرداری معرفی کرده است.

آقای شین می گوید: «ما به دنبال برگزاری انتخابات دوباره در آستراخان هستیم. و راه های مختلفی برای اجرای آن وجود دارد. به عنوان مثال ما امروز پیشنهاد همه پرسی را ارائه کردیم تا مردم بگویند به نظر آنها انتخابات عادلانه برگزار شده بود یا نه.»

اولگ شین معتقد است که در 120 حوزه از 200 حوزه رای گیری تخلف صورت گرفته است.

الکسی ناوالنی که فعال سیاسی مخالف دولت است می گوید: «من بعد از این که در تظاهرات امروز شرکت کردم و اسناد و مدارک و ویدیوهای مربوط به تقلب را دیدم بیشتر باورم شد که در انتخابات تقلب شده بود. اولگ شین شهردار قانونی آستراخان است که گانگسترها او را به طور غیرقانونی خلع کرده اند.»

البته معاون کمیسیون انتخابات گفته است که ویدیوهای منتشر شده درباره تقلب در انتخابات ساختگی هستند.

چند روز قبل اعضای حزب «فقط روسیه» که حزب اولگ شین است، هنگام سخنرانی ولادیمیر پوتین در دوما، صحن مجلس روسیه را به نشانه اعتراض ترک کردند.

مخالفان ولادیمیر پوتین حزب او را به تقلب در انتخابات پارلمانی سال گذشته و انتخابات ریاست جمهوری امسال متهم کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.