خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش انتقادها از پادشاه اسپانیا پس از سفر برای شکار فیل

افزایش انتقادها از پادشاه اسپانیا پس از سفر برای شکار فیل
اندازه متن Aa Aa

انتقادها از خوان کارلوس، پادشاه اسپانیا در کشورش پس از حادثه ای که برای او در جریان شکار فیل در آفریقا رخ داد، بیشتر شده است. او هنگام شکار فیل دچار شکستگی لگن شد. او در بیمارستانی در مادرید، پایتخت کشورش تحت عمل جراحی برای قرار دادن لگن مصنوعی قرار گرفت.

بعضی از شهروندان اسپانیایی نیز به دلیل مخارج ایجاد شده در حین بحران اقتصادی جاری این کشور از سوی خوان کارلوس برای تفریح اش انتقاد می کنند.

پاچی لوپز، رئیس دولت منطقۀ باسک گفت در این باره گفت: «شایسته است که پادشاه بخاطر این اقدام خود معذرتخواهی کند. او مانند مردم دیگر حق دارد زندگی خصوص مورد علاقه اش را داشته باشد. اما در شرایط دشوار اجتماعی و بحران اقتصادی اتفاق هایی رخ می دهند که مردم اسپانیا مفهوم آنها را نمی فهمند و سفر برای شکار فیل با مخارج آن نیز یکی از آنهاست.»

طرفداران حقوق حیوانات به تصاویر منتشر شده در اینترنت از خوان کارلوس که در کنار یک فیل شکار شده عکس گرفته واکنش های منفی نشان داده اند.

در گذشته نیز اتهام هایی علیه داماد خاندان سلطنتی اسپانیا مبنی بر سوء استفاده از دارایی های عمومی در زمان مدیریتش بر یک بنیاد عام المنفعه مطرح شده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.