خبر فوری
This content is not available in your region

انتشار تصاویری از بدرفتاری سربازان آمریکایی با جسد افغانها

نظرها
انتشار تصاویری از بدرفتاری سربازان آمریکایی با جسد افغانها
اندازه متن Aa Aa

تصاویر منتشر شده در روزنامه لس آنجلس تایمز بار دیگر موضوع رفتار بد سربازان آمریکایی را در افغانستان مطرح کرد. این دو عکس که مربوط به دو سال قبل هستند افرادی را دریونیفورم نظامی آمریکا در کنار جنازه های چند افغان نشان می دهد.

روزنامه لس آنجلس تایمز نوشته است که ماموریت این سربازان بررسی بقایای اجساد مهاجمان انتحاری بود.

روزنامه لس آنجلس تایمز گفته است که 18 عکس از این واقعه را از یکی از اعضای این واحد در حال خدمت در افغانستان دریافت کرده است. مقامهای ارتش آمریکا از این روزنامه خواسته بودند که هیچ یک از عکسها را منتشر نکند.

لئون پانتا، وزیر دفاع آمریکا که برای شرکت در کنفرانس ناتو در بروکسل است می گوید: «چنین رفتاری که ما در عکسها شاهدش بودیم مقررات ما را زیر پا می گذارد. از آن مهمتر خلاف ارزشهای ما است. این نمایانگر ماهیت ما نیست و نشان دهنده کسانی نیست که ما آنها را به عنوان اکثریت مردان و زنان یونیفورم پوش نمایندگی می کنیم.»

سه ماه قبل انتشار ویدیویی که سربازان آمریکایی را در حال ادرار کردن بر جسد چند افغان نشان می داد، باعث خشم مردم افغانستان شد. ماه گذشته سوزانده شدن قرآن در یک پایگاه ناتو در افغانستان موجی از تظاهرات را در این کشور به راه انداخت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.