خبر فوری

چشم امید اولاند و سارکوزی به آراء دوستان تندرو

چشم امید اولاند و سارکوزی به آراء دوستان تندرو
اندازه متن Aa Aa

فرانسوا اولاند، کاندیدای سوسیالیست های فرانسه سفرهای خود به مناطق مختلف فرانسه را آغاز کرده است، سفرهایی که وی امیدوار است برای پیروزی او در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه کارساز شود و سرنوشت ساز.

او روز سه شنبه عازم منطقه ای در شمال شرق فرانسه شد تا طیف وسیعی از فرانسویان را مورد خطاب قرار دهد و بگوید:“پیامهای دور اول انتخابات را این گونه فهمیدم. اول، این پیام که به نامزدهای دیگر نه گفته شد، اما همچنین پیام خشم و بعضی وقتها نیز پیام رنج (را دریافتم). بنابراین باید این نکات رای دهندگان را لحاظ کنم.”

همزمان اما رقیب بالقوه وی نیکولا سارکوزی راستگرا نیز بیکار ننشسته است. کارت برندۀ آقای سارکوزی جلب آراء حامیان مارین لوپن است. برنامه های کنترل ورود و تعدیل تعداد مهاجران و شعارهای ناسیونالیستی وجه مشترک آقای سارکوزی و خانم لوپن است.

آقای سارکوزی گفت:“از لحظه ای که مارین لوپن اجازه شرکت در انتخابات را یافت، که طبیعی بود، رای به او، همان چیزی که در جمهوری اتفاق می افتد، رای علیه جمهوری نبود.”

فرانسوا اولاند و نیکولا سارکوزی هردو برای دور دوم، چشم امید به حمایت دوستان همفکر و هم مسلک، اما تندروی خود دوخته اند. اما به احتمال زیاد آنچه موازنه آراء در دور دوم را برهم خواهد زد حمایت مارین لوپن رهبر جبهه ملی خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.