خبر فوری
This content is not available in your region

تحقیق درباره نقش مقامات دولتی بریتانیا در پرونده نیوزکورپوریشن

نظرها
تحقیق درباره نقش مقامات دولتی بریتانیا در پرونده نیوزکورپوریشن
اندازه متن Aa Aa

در پرونده شنود مکالمات تلفنی از سوی خبرنگاران هفته نامه «نیوز آو دورلد»، توجه هیات تحقیق و تفحص به نقش مقامات دولتی جلب شده است.

جیمز مورداک، مدیر پیشین موسسه نیوز اینترنشنال روز سه شنبه بار دیگر در جلسه پرسش و پاسخ حاضر شد و اعلام کرد که از تخلف های صورت گرفته در این موسسه آگاهی نداشته است.

هیات تحقیق و تفحص با طرح پرسش هایی خواستار تشریح رابطه وی با وزیر فرهنگ دولت کنونی شد. بر اساس شواهد موجود، موسسه نیوز کورپورشین برای خرید تلویزیون «اسکای» با چراغ سبز از سوی دولت بریتانیا مواجه شده بوده است.

جرمی هانت، وزیر فرهنگ دولت بریتانیا از پاسخ به پرسش های خبرنگاران در رابطه با این موضوع خودداری کرد. این مقام دولتی با درخواست اپوزیسیون برای استعفایش رو به رو است.

قرار است که روز چهارشنبه روپرت مورداک، سهام دار اصلی شرکت نیوز کورپوریشن در جلسه تحقیق و تفحص حاضر شود.

آقای مورداک از دسامبر سال ۲۰۰۷ میلادی مدیریت موسسه نیوز اینترنشنال را برعهده داشته است. هفته نامه «نیوز آو د ورلد» از محصولات این موسسه به شمار می‌آمد که پس از رسوایی اخیر از انتشار باز ماند.

علاوه بر وی، ربکا بروکس، سردبیر «نیوز آو د ورلد» در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ میلادی و مدیرعامل موسسه نیوز اینترنشنال نیز به همراه روپرت مورداک، سهامدار اصلی نیوز کورپورشین در ردیف اول متهمان رسوایی شنود مکالمات تلفنی و همکاری پنهانی با دولت بریتانیا هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.