خبر فوری
This content is not available in your region

تلاش کاندیداهای ریاست جمهوری فرانسه برای جمع آوری آرای نامزدهای ناکام دور اول

نظرها
تلاش کاندیداهای ریاست جمهوری فرانسه برای جمع آوری آرای نامزدهای ناکام دور اول
اندازه متن Aa Aa

کاندیداهای راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه از هم اکنون تلاش برای جمع کردن رای هواداران کاندیداهای ناکام مرحلۀ نخست این انتخابات را آغاز کرده اند. نیکولا سارکوزی، رییس جمهوری فرانسه که با 27 درصد آرا به دور دوم راه یافته است چشم خود را به آرای هواداران مارین لوپن، دبیر کل حزب جبهۀ ملی دوخته که 18 درصد از آرای دور نخست را کسب کرده است.

با اینحال، دبیر کل حزب جبهۀ ملی در یکی از شبکه های تلویزیونی فرانسه به طور نسبی اعلام کرد که دو کاندیدای حزب راست “یو ام پ“، اتحاد حرکت مردمی و فرانسوا اولاند، نامزد حزب سوسیالیست برای ریاست جمهوری 2012 برای وی تفاوتی با هم ندارند و روز اول ماه می، روز کارگر، موضع گیری خود را اعلام خواهد کرد.

وی در این گفتگوی تلویزیونی که از شبکۀ یک فرانسه پخش می شد، ضمن تاکید بر اینکه نه پیروزی و نه باخت برای هیچ کدام از این دو نامزد دور دوم را آرزو نمی کند افزود کسی که ببازد به اشتباهاتش خواهد باخت. مارین لوپن همچنین با بیان اینکه به صداقت نیکولا سارکوزی هیچ باوری ندارد گفت او مدام قول های همیشگی اش را تکرار می کند و هواداران من نیز به او اعتماد ندارند.

در مقابل، احزاب چپ و سبزهای فرانسه از هم اکنون حمایت خود را از فرانسوا اولاند در دور دوم اعلام کرده و از طرفداران خود خواسته اند در مرحلۀ دوم این انتخابات که روز ششم ماه می برگزار می شود به نامزد سوسیالیست ها رای بدهند. نظرسنجی ها نشان می دهد که فرانسوا اولاند با 56 درصد آرا پیروز دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.