خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه خشونتها در سوریه برغم حضور ناظران سازمان ملل

نظرها
ادامه خشونتها در سوریه برغم حضور ناظران سازمان ملل
اندازه متن Aa Aa

گزارشهای منتشر شده از سوریه نشان می دهد که با وجود حضور ناظران صلح سازمان ملل، خشونتها از سوی هر دو طرف درگیر هنوز پایان نگرفته است.

مخالفان مسلح بشار اسد، رییس جمهوری، روز سه شنبه در سه حمله جداگانه در حوالی دمشق، دو افسر بلندپایه ارتش را کشتند. تلویزیون دولتی سوریه تصاویری را از یکی از این حملات به یک خودرو پخش کرد.

این حملات همزمان با دیدار ناظران از یکی از مناطق اطراف دمشق صورت گرفت. شهروندان سوری نیز با انتشار تصاویری نیروهای ارتش را نشان دادند که در مناطق مسکونی مستقر شده اند.
فعالان سیاسی مخالف دولت می گویند هفتاد نفر در روز دوشنبه به وسیله نیروهای امنیتی سوریه کشته شدند.

تنها یک روز پس از دیدار ناظران از شهر حما، در روز دوشنبه 30 نفر در این شهر کشته شدند.

مخالفان بشار اسد گزارش کرده اند که نیروهای امنیتی با شهروندانی که به استقبال ناظران سازمان ملل می روند برخورد می کنند. حدود دو هفته قبل گروهی از ناظران سازمان ملل برای اطمینان یافتن از برقراری آتش بس و پایبندی دو طرف درگیر به طرح صلح کوفی عنان وارد سوریه شدند. سازمان ملل تلاش می کند دولت سوریه را به افزایش شمار ناظران به سیصد نفر قانع کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.