خبر فوری
This content is not available in your region

خشونت ها در سوریه علیرغم حضور ناظران سازمان ملل ادامه دارد 

خشونت ها در سوریه علیرغم حضور ناظران سازمان ملل ادامه دارد 
اندازه متن Aa Aa

ارتش سوریه به موازات حضور ناظران سازمان ملل متحد در این کشور بر حملات خود به مخالفان در شهرهای سوریه افزوده است. روز دوشنبه 35 نفر در شهرهای حما، حمص و دوما کشته شدند که 28 نفر از این تعداد غیرنظامی هستند. فعالان سوری می‌گویند این حملات به معترضان در مقابل چشم ناظران سازمان ملل یک شکست برای ماموریت آنها تلقی می شود.
 
این در حالی است که قرار است سیصد ناظر دیگر طی هفته های جاری به سوریه اعزام شوند. بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل می گوید:“تمامی اعضای شورای امنیت یکصدا برای اعزام این تعداد ناظر تصمیم گرفتند و استقرار این ناظران برای موفقیت ماموریت صلح در سوریه لازم است.”
 
فعالان سیاسی و مخالفان دولت در سوریه می گویند ناظران سازمان ملل که توسط  ماموران دولتی احاطه شده اند روز دوشنبه و همزمان با این حملات در مناطق نزدیک به دمشق از بازدید محله های تحت حمله قرار گرفته توسط تانک های ارتش که به مرگ چندین غیرنظامی منجر شده، خودداری کرده اند. در حال حاضر دوازده ناظر غیرمسلح سازمان ملل در سوریه به سر می برند که دو نفر از این گروه در شهر حمص مستقر شده اند.
 
علیرغم حضور این ناظران، که قرار است بر اجرای آتش بس در سوریه نظارت کنند، از روز دوازدهم آوریل تاکنون بیش از 250 نفر توسط نیروهای دولتی کشته شده اند. ضمن آنکه همزمان، بر تعداد پناهجویان سوری که در تلاش برای فرار از درگیری‌ها به کشورهای همسایه می گریزند، افزوده می شود.
 
همزمان با وخیم تر شدن اوضاع در سوریه، ایالات متحده آمریکا با ابراز نگرانی از گسترش درگیری‌های مسلحانه در اکثر نقاط این کشور خواستار تامین آزادی عمل ناظران سازمان ملل متحد در سوریه شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.