خبر فوری
This content is not available in your region

دادگاه ویژه بین المللی حکم چارلز تیلور را صادر می‌کند

نظرها
دادگاه ویژه بین المللی حکم چارلز تیلور را صادر می‌کند
اندازه متن Aa Aa

یک روز مانده به صدور رای دادگاه ویژه بین المللی در لاهه در قبال چارلز تیلور، رییس جمهوری سابق لیبریا، دولت این کشور مردم را به آرامش فراخواند.

آقای تیلور ۶۴ ساله که از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۳ میلادی رییس جمهور لیبریا بوده، با ۱۱ اتهام از جمله قتل، دخالت در جنایت جنگی در سیرالئون، تجاوز جنسی، غارت و قاچاق الماس روبه روست.

دادگاه مخصوص رسیدگی به جنایات جنگی در سیرالئون، قرار است رای خود را مورد دخالت ژنرالهای آقای تیلور در جنگ داخلی این کشور روز پنجشنبه صادر کند.

او متهم به اعطای اسلحه به شورشیان سیرالئونی در قبال دریافت الماس از آنهاست.

برندا هولیس، دادستان دادگاه رسیدگی به جنایت جنگی در سیرالئون، در این باره می‌گوید: «اگر دادگاه آقای تیلور را تبرئه کرد، این نشان می‌دهد که حتی بالا‌ترین رهبرانی که متهم به چنین جنایاتی می‌شوند، محاکمه عادلانه‌ای را در مقابل قضات مستقل و بی‌طرف داشته‌اند.»

آقای تیلور در مارس سال ۲۰۰۶ در حالی که در تلاش برای فرار از نیجریه به کامرون بود، دستگیر شده و از آنجا به سیرالئون و سپس به لاهه انتقال یافت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.