خبر فوری
This content is not available in your region

ممنوعیت فروش ماری جوانا در هلند به خارجی ها

نظرها
ممنوعیت فروش ماری جوانا در هلند به خارجی ها
اندازه متن Aa Aa

دادگاهی در هلند، روز جمعه قانونی بحث برانگیز را در خصوص ممنوعیت فروش ماری جوانا و انواع بنگ به گردشگران این کشور به تصویب رساند.

بر اساس این قانون کافی شاپ ‌ها با ارایه کارت عضویت به مشتریان خود که باید مقیم هلند باشند، قادر به عرضه ماری جوانا خواهند بود.

این قانون از روی اول ماه مه میلادی در سه استان جنوبی هلند اجرایی خواهد شد و در سال آتی نیز در سراسر هلند به اجرا در می‌آید.

رئیس انجمن صاحبان کافی شاپ در ماستریخت می‌گوید: «تنها بخشی که چیزی از این قوانین تازه به دست خواهند آورند سازمان‌های تبهکاری هستند. صادقانه باید بگویم که کارکنان کافی شاپ‌ها شغلشان را از دست می‌دهند. مشتری‌ها به بزهکاری روی می‌آورند چراکه مجبورند به چرخه عرضه و تقاضای غیرقانونی بازگردند. اقتصاد خوب این شهر از بین خواهد رفت. می توان این را قتل صنعت گردشگری نامید. در واقع به جز سازمان‌های تبهکاری، همه بازنده خواهند بود.»

بر اساس این قانون هر کافی شاپ عرضه کننده ماری جوانا و انواع بنگ می‌تواند تا سقف دو هزار کارت عضویت صادر کند. این قانون، چهل سال نظام فروش قانونی انواع بنگ را در سراسر هلند تغییر می‌دهد.

دولت هلند همچنین مصمم است تا از سال ۲۰۱۴ میلادی فعالیت و تاسیس کافی شاپ را در شعاع ۳۵۰ متری مدارس ممنوع اعلام کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.