خبر فوری
This content is not available in your region

انتشار تصاویر کبودی بر بدن نخست وزیر پیشین اوکراین

نظرها
انتشار تصاویر کبودی بر بدن نخست وزیر پیشین اوکراین
اندازه متن Aa Aa

روزنامه اینترنتی پراودای اوکراین روز جمعه، عکس‌هایی از یولیا تیموشنکو در حالی که آثاری از کبودی روی بدن وی مشاهده می‌شود منتشر ساخت.

به گزارش این وب سایت خبری عکس‌های نخست وزیر پیشین اوکراین، روز چهارشنبه در زندان گرفته شده است.

رهبر اپوزیسیون دولت اوکراین مدعی است که از سوی زندانبانان برای انتقال به بیمارستان محلی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

همزمان در آلمان نیز هیات پزشکانی که پیش از این با خانم تیموشنکو در زندان ملاقات کرده و وی را مورد معاینه قرار داده بودند با اشاره به وخامت سلامت وی به ویژه از ناحیه کمر، درباره امکان درمان این بیمار در اوکراین اظهار تردید کردند.

کارل مکس آینهویپل، عضو گروه پزشکان معاینه کننده خانم تیموشنکو در جمع خبرنگاران در برلین گفت: «یکی از مهم‌ترین استدلال‌ها این است که او نمی‌خواهد هیچ تزریقی را قبول کند و او آزمایش خون را هم نمی‌پذیرد. این گیج کننده است که چرا او تزریق و آزمایش را رد می‌کند. او می‌گوید که وزیر کشور سابق در زندان به هپاتیت دچار شده است.»

همزمان در شهر کی اف، پایتخت اوکراین نیز جمع کثیری از هواداران نخست وزیر پیشین به تظاهرات پرداخته و خواستار آزادی این زندانی ۵۱ ساله شدند که در اعتصاب غذا به سر می برد.

وی در سال ۲۰۱۱ به اتهام سوءاستفاده از قدرت در دوران نخست وزیری، به تحمل هفت سال زندان محکوم شد. صدور این حکم با واکنش سران اتحادیه اروپا رو به رو شده است.

خانم تیموشنکو، در سال ۲۰۰۴ میلادی انقلاب نارنجی اوکراین را به همراه ویکتور یوشچنکو رهبری کرد و از آن پس دو دوره تا سال ۲۰۱۰ به سمت نخست وزیر برگزیده شد. در همین سال رقابت انتخابات ریاست جمهوری را به یانوکوویچ در دور نهایی باخت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.