خبر فوری
This content is not available in your region

مدافع حقوق بشر چینی: سفارت آمریکا را پس از تهدید خانواده ام ترک کردم

نظرها
مدافع حقوق بشر چینی: سفارت آمریکا را پس از تهدید خانواده ام ترک کردم
اندازه متن Aa Aa

فعال چینی مدافع حقوق بشر ساعاتی پس از خروج از سفارت آمریکا در پکن اعلام کرد که وی سفارت آمریکا را پس از تهدید خانواده اش از سوی مقامات چین ترک کرده است.

چن گوانگ چنگ، که برای انجام معاینات پزشکی و پس از توافق با دولت چین بر سر زندگی آزاد در این کشور سفارت آمریکا در پکن را ترک کرده بود، در یک گفت و گوی تلفنی نسبت به وضعیت زندگی خانواده خود در پکن اظهار نگرانی کرد.

وی گفت:” اگر من سفارت را ترک نمی کردم مقامات چین برای خانواده من ایجاد خطر می کردند و آنها را به شاندونگ باز می گردانند. همچنین، احساس کردم که دولت آمریکا و سفارت که حمایت خیلی خوبی از من داشتند، به خانواده من برای ترک چین کمک خواهند کرد.”
برخی خبرگزاری ها همچنین اعلام کرده اند که وی پس از تهدید همسرش به مرگ از سوی مقامات چین ناچار به ترک سفارت آمریکا شده است.مقامات سفارت آمریکا تاکنون این خبر را تایید نکرده اند.

این منتقد نقض حقوق بشر در چین که در سال ۲۰۰۵ بازداشت شده بود، پس از پایان دوران محکومیت زندان، در خانه خود تحت نظر قرار گرفت اما شش روز پیش، موفق شد از بازداشت خانگی بگریزد و به سفارت آمریکا در پکن پناهنده شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.