خبر فوری

انتخابات فرانسه: اولاند همچنان پیشتاز در نظرسنجیها

انتخابات فرانسه: اولاند همچنان پیشتاز در نظرسنجیها
اندازه متن Aa Aa

یک روز پس از مناظره تلویزیونی میان فرانسوا اولاند و نیکلا سارکوزی، نظرسنجی‌ها همچنان، آقای اولاند را پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه فرانسه می‌داند.

گائل اسلیمن، معاون یک انستیتو نظرسنجی در این باره می‌گوید: «خیلی شفاف بگویم، نظر سنجی‌ها پیش گوییهایی نیستند که سیاستمداران نتوانند آن را تغییر دهند. اکنون دیگر مبارزات انتخاباتی تقریبا تمام شده. دو کاندیدا مناظره خود را هم که انجام داده‌اند. اکنون فقط مگر آنکه یک فاجعه کاملا غیر قابل پیش بینی در ۴۸ ساعت آینده بتواند مانع پیروزی فرانسوا اولاند در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه شود.»

اما سوالی که مطرح است این است که آینده حزب راست فرانسه در صورت شکست آقای سارکوزی چه خواهد شد؟

دنی سیفر، مدیر هفته نامه پولیتیس در این باره می گوید: «اگر آنچه که نظرسنجی‌ها درباره اختلاف ۶ تا ۸ درصدی دو نامزد می‌گویند درست باشد که البته قابل تصور هم هست، ما شاهد بحران و اختلافات شدید درون حزبی در میان راستگرایان خواهیم بود که حزب راست افراطی جبهه ملی هم می‌تواند بر روی آن مانور دهد. برای همین جبهه ملی عملا مایل به پیروزی اولاند است تا بتواند از این طریق اعضای مهم و با نفوذ راستگرا در پارلمان را به خود جذب کند.»

خبرنگار یورونیوز در پاریس می‌گوید: «اکنون کاندیدا‌ها در حال بازی کردن آخرین کارتهای خود هستند، زیرا به زمانی که در آن مردم باید حرف آخر را در پای صندوقهای رای بزنند نزدیک می‌شویم.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.