خبر فوری
This content is not available in your region

شرکت نخستین فرانسوی ها در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری

نظرها
شرکت نخستین فرانسوی ها در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری
اندازه متن Aa Aa

روز شنبه رأی گیری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در جزایر فرادریایی متعلق به این کشور انجام شد. شهروندان فرانسوی در مارتینیک، گویان، گوادلوپ، سن پیر و میکلون، سن بارتلمی، سن مارتن و همچنین مجمع الجزایر پولینزی رأی خود را به صندوق ها ریختند.

این رأی گیری به دلیل اختلاف زمانی میان فرانسه و این مناطق شنبه برگزار شد. در جزایر سن پیر و میلکون ۵۰۰۰ شهروند فرانسوی دارندۀ شرایط شرکت در انتخابات، رأی خود را به صندوق ریختند.

در همین وضعیت جبهۀ طرفدار نیکولا سارکوزی، نامزد حزب حاکم اعلام کرده که او با اختلاف اندکی انتخابات ریاست جمهوری را خواهد برد.

براساس نظرسنجی‌ها فرانسوا اولاند ممکن است بین ۵۲ تا ۵۴ درصد آراء و نیکولا سارکوزی بین ۴۶ تا ۴۸ درصد آراء را به دست بیاورد. پس از مناطق فرادریایی فرانسه دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در داخل این کشور روز یکشنبه برگزار می شود.

در مجموع نزدیک دو میلیون و ۶۵۰ هزار نفر در مناطق فرادریایی تحت حاکمیت فرانسه سکونت دارند. این مناطق خارج از محدودۀ اروپا قرار دارند و مجموعاً یک منطقۀ انتخاباتی را تشکیل می دهند. مناطق برون مرزی فرانسه در پارلمان این کشور نیز نماینده دارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.