خبر فوری
This content is not available in your region

انتخابات پارلمانی یونان در سایۀ واکنش به سیاست های ریاضتی

نظرها
انتخابات پارلمانی یونان در سایۀ واکنش به سیاست های ریاضتی
اندازه متن Aa Aa

رأی گیری انتخابات پارلمانی یونان صبح یکشنبه آغاز شد. نزدیک نه میلیون و ۷۰۰ هزار نفر شرایط شرکت در این انتخابات را دارند. ۳۲ حزب در این انتخابات برای دستیابی به ۳۰۰ کرسی پارلمان رقابت می‌کنند.
 
از موضوع های تعیین کننده برای رأی دهندگان شیوۀ برخورد احزاب با برنامه های صرفه جویی اقتصادی است که دولت یونان برای مقابله با بحران مالی مجبور به اجرای آنها شده است.
 
موافقت دو حزب عمدۀ محافظه کار و سوسیالیست یونان با برنامه‌های ریاضتی باعث پشیتیبانی رأی دهندگان از احزاب کوچک‌تر این کشور نیز شده است، وضعی که باعث کاهش رأی دو حزب بزرگ «دموکراسی نوین» و «پاسوک» می شود.
 
در نظر سنجی‌های جدید حزب محافظه کار «دموکراسی نوین» به رهبری آنتونیس ساماراس کم تر از ۲۶ درصد کرسی‌های پارلمانی را تصاحب می‌کند. رهبر حزب دموکراسی نوین ائتلاف با سوسیالیست‌ها را در دولت آینده رد کرده است.
 
طبق نظرسنجی ها حزب سوسیالیست «پاسوک» به رهبری اوانگلوس ونیزلوس، وزیر دارایی سابق حداکثر نوزده درصد کرسی‌های پارلمانی را به دست خواهد آورد. او از رأی دهندگان یونانی خواسته است به احزاب کوچک معترض به وضع موجود رأی ندهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.