خبر فوری
This content is not available in your region

طراحان یازده سپتامبر در دادگاه خاموش ماندند

نظرها
طراحان یازده سپتامبر در دادگاه خاموش ماندند
اندازه متن Aa Aa

پنج زندانی متهم به طراحی حملات تروریستی یازدهم سپتامبر 2001 در خاک آمریکا، روز شنبه در دادگاهی نظامی در گوانتانامو کوبا تفهیم اتهام شدند.

جلسه تفهیم اتهام به خالد شیخ محمد متهم اصلی، که پیش تر به طراحی حملات اعتراف کرده بود و نیز به چهار متهم دیگر، بیش از 9 ساعت به طول انجامید، جلسه ای که متهمان در آن سکوت کردند.

هرچند پس از گذشت حدود یازده سال از حملات یازدهم سپتامبر، انتظار نمی رود جلسه محاکمه متهمان حداقل تا یکسال دیگر برگزار شود اما در صورت اثبات جرم هر پنج نفر به اعدام محکوم خواهند شد.

همزمان برخی از خانواده های قربانیان حملات تروریستی، جلسه تفهیم اتهام را از طریق دوربین در مرکز وابسته به ارتش دربروکلینِ نیویورک به نظاره نشستند.

زنی که همسرش را در حملات از دست داده بود گفت:“فقط حرکات بدنی آنها را دیدم و این بخودی خود نشان می داد که آنها چیزی به جز تحقیر برای ارزشها و نوع زندگی ما ندارند.”
در حملات تروریستی شبکه القاعده در سال 2001 به برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک و دو هدف دیگر، 2976 نفر جان باختند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.