خبر فوری
This content is not available in your region

نتایج اولیه انتخابات پارلمانی در یونان

نظرها
نتایج اولیه انتخابات پارلمانی در یونان
اندازه متن Aa Aa

انتخابات پارلمانی یونان، یکی از مهمترین ازمون های دموکراسی این کشور پس از سقوط رژیم نظامیان از سال 1974 است. با این حال بحرانی که اقتصاد یونان را به زانو درآورده است باعث شده تا یونانی ها بطور گسترده ای دست به تحریم انتخابات بزنند.
 
 آخرین نتایج شمارش اولیه آرا در این کشور نشان می دهد که حزب دموکراسی نوین با 22 درصد تا این لحظه بیشترین آرا را از آن خود کرده است. حزب سیریزا، حزب چپ گرایی که مخالف وامهای دریافتی یونان ولی طرفدار اروپاست با کسب 17 درصد آرا در جای دوم قرار دارد.
 
 اما سوسیالیستهای که حزبشان پاسوک می باشد با 14 درصد آرا در جای سوم هستند. بسیاری آرای کم به حزب پرقدرت پاسوک را بخاطر رو برگردانی مردم از این حزب می دانند که سالها قدرت در یونان را بر عهده داشته است.
 
حزب سوسیالیست برهبری اوانگلوس ونیزلوس، وزیر دارایی سابق یونان، یکی از شانسهای اصلی برای فتح انتخابات کم طراوت در یونان بود.  
 
دو حزب پازوک، سوسیالیست،  و حزب دموکراسی نوین دو رقیب سنتی و دیرینه در انتخابات اخیر هستند و چالش اصلی بدست آوردن آرای اکثریت در پارلمان و بلافاصله تشکیل دولت جدید در یونان بحران زده است.
 
در این انتخابات برای فتح 300 کرسی پارلمان 33 حزب شرکت داشتند. شهروندان نمایندگان پارلمان را برای یک دوره چهار ساله برمی گزینند.
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.