خبر فوری
This content is not available in your region

افتتاح فرودگاه بین المللی جدید برلین دو ماه به تعویق افتاد

نظرها
افتتاح فرودگاه بین المللی جدید برلین دو ماه به تعویق افتاد
اندازه متن Aa Aa

گشایش فرودگاه جدید برلین به دلیل نقص سیستم ایمنی در مقابل بروز حریق به تعویق افتاد. فروگاه جدید به نام «براندبورگ ویلی برانت» قرار بود روز سوم ژوئن افتتاح شود. این فرودگاه با صرف هزینه ۲ و نیم میلیارد یورو فرودگاهی بسیار مدرن و بزرگ است که به گفته مسئولان با پشیرفت‌های دهه‌های اخیر برلین هماهنگی دارد.

شهردار برلین با اعلام خبر اضافه کرد «امروز روز خوبی برای فرودگاه براندنبورگ و ویلی برانت برلین نیست. روز خوبی برای اهالی دو استان براندنبورگ و برلین و جهانگردان به این ناحیه هم نیست.»

بنا به گفته شرکت‌های سازنده، این فرودگاه بین المللی ماه اوت به مرحله بهره برداری خواهد رسید. دو فرودگاه برلین «شونه فلد» و «تگل» که در دو سوی شهر قرار داراند تا افتتاح فرودگاه جدید بار پروازهای داخلی و بین المللی را به عهده خواهند داشت.

فردودگاه تگل در فاصله ۲۰ کیلومتری برلین به دلیل نزدیکی به شهر، یکی از فرودگاه‌های راحت و پراستفاده است. به همین دلیل یکی از اهالی برلین و از طرفداران باز ماندن فرودگاه تگل می‌گوید: «من خوشحالم که بازگشایی فرودگاه جدید عقب افتاه است. برای اینکه تگل به من نزدیک‌تر است. هرچه دیر‌تر باز شود بهتر.»

تاسیس فرودگاه براندنبورگ ۴۰ هزار شغل جدید در اختیار ساکنان دو ایالت برلین و براندنبورگ قرار خواهد داد.