خبر فوری

بمبگذاری بی سابقه در دمشق خسارات قابل توجی برجا نهاد

بمبگذاری بی سابقه در دمشق خسارات قابل توجی برجا نهاد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

از انفجار دو خودروی بمب گذاری شده در دمشق به عنوان بزرگ‌ترین عملیات تروریستی در پایتخت سوریه یاد می‌شود که خسارات جانی قابل توجهی بر جا نهاده است.

مسوولیت این عملیات را فرد یا گروهی برعهده نگرفته است.

خبرنگار یورونیوز از محل این رویداد گزارش می‌دهد: «پشت سر من‌‌ همان طور که می‌توانید ببینید ۲۰ یا ۲۵ خودرو سوخته است. در درون این خودرو‌ها اجساد دیده می‌شود. این اجساد کاملا سوخته‌اند و غیرقابل شناسایی هستند. حتی از برخی از قربانیان چیزی به جا نمانده است.»

وی تصریح کرد: «بلافاصله پس از انفجار، مقامات سوریه خیابان‌های منتهی به این منطقه را مسدود کردند و بوسیله هیلکوپتر‌ اینجا را زیر نظر گرفته‌اند.»

حکومت سوریه همواره از شهروندان مخالف با عنوان تروریست یاد کرده است و هواداران بشار اسد، سران دولت های حامی مخالفان حکومت را نقش داشتن در حوادث داخلی متهم می‌کنند.

یکی از حامیان حکومت اسد در برابر اتوبوسی که بر اثر انفجار بمب از بین رفته است می‌گوید: «حمد شیخ قطر مدعی آزادی است. آزادی که او می‌گوید این است، ببینید اتوبوسی که سرنشینانش کودکانی بودند که از مدرسه باز می‌گشتند. این است آن آزادی که شیخ حمد می‌خواهد. من مردم سوریه را فرا می‌خوانم که در صورتی هر کس را با اسلحه دیدند یا اینکه در حال راهپیمایی یافتند امیدوارم که علیه‌اش اقدام کنند.»

پس از وقوع این دو انفجار گروهی از طرفداران بشار اسد در محل رویداد حاضر شده و در حمایت از حکومت سوریه شعار سر می‌دادند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.