خبر فوری

جان باختن تمام مسافران هواپیمای روس در اندونزی

جان باختن تمام مسافران هواپیمای روس در اندونزی
اندازه متن Aa Aa

در حالی که خانواده‌های قربانیان سقوط هواپیمای سوپرجت ۱۰۰ متعلق به شرکت سوخوی روسیه در فرودگاه جاکارتای اندونزی منتظر دریافت خبری از سرنوشت نزدیکان خود هستند، دولت این کشور اعلام کرده تمام ۴۸ سرنشین این سانحه هوایی جان خود را از دست داده‌اند.

گاگا پراکوسو، سخنگوی آژانس تحقیق و امداد اندونزی با اعلام این خبر افزود: «هلی کوپتر‌ها آماده انجام عملیات تخلیه لاشه این هواپیما و قطعات باقی مانده از اجساد قربانیان می‌شوند.»

تصاویر ارسالی بوسیله هلی کوپترهای اعزامی به منطقه سانحه نشان می‌دهد که این هواپیما با دیواره کوه آتشفشانی سالاک برخورد کرده است.

بنا برگزارش‌ها، خلبان این هواپیما که در حال انجام یک پرواز نمایشی بود درخواست کاهش ارتفاع خود از ۳۰۴۸ به ۱۸۲۹ متر را کرده بود که با یک کوه با ارتفاع ۱۸۹۰ متری برخورد کرد.

گفته می‌شود این حادثه ضربه مهمی به صنعت هواپیماسازی روسیه محسوب می‌شود که سفارش خرید ۴۲ عدد از این نوع هواپیما را از اندونزی دریافت کرده بود.

در حال حاضر فقط شرکت ایرفلوت روسیه و شرکت آرماویای ارمنستان از این نوع هواپیمای کوچک که قادر به حمل یک صد مسافر به مسافت ۴۵۰۰ کیلومتر است، استفاده می‌کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.