خبر فوری

لاورف: سیاست روسیه در قبال سوریه تغییر نمی‌کند

لاورف: سیاست روسیه در قبال سوریه تغییر نمی‌کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

گیدو وستروله وزیر امور خارجه آلمان پس از دیدار با همتای اسلواک خود در برلین بمب گذاری روز پنجشنبه در دمشق، پایتخت سوریه را محکوم کرد.

آقای وستروله در خصوص دو انفجار قوی انتحاری که دمشق را لرزاند گفت:«شدیداً حملات اخیر در دمشق را محکوم می‌کنم. این خشونت علیه مردم بیگناه کاملا غیرقابل قبول است و ما از تمام کسانی که از هر دو طرف درگیر (خشونت درسوریه) هستند می‌خواهیم تا آتش بس کنند.»

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اما در دیدار با همتای چینی خود در پکن، بر ادامه سیاست‌های کشورش در قبال سوریه تاکید کرد و گفت:«بر موضع خود باقی هستیم، در اینکه سوریه بایستی از طریق مذاکرۀ تمامی طرفهای درگیر، راه حلی صلح آمیز و سریع داشته باشد. کسانی هستند که به ما در تغییر موضع خود فشار وارد می‌کنند. ما تسلیم این فشار‌ها نخواهیم شد.»

کاخ سفید و سازمان ملل متحد نیز دو انفجار انتحاری در دمشق را که به کشته شدن ۵۵ و مجروح شدن صد‌ها نفر انجامید، محکوم کردند. سخنگوی کاخ سفید این دو انفجار را نه کار مخالفان بشار اسد بلکه کار گروهای افراطی دانست. سازمان ملل متحد نیز با “تروریستی خواندن” دو بمبگذاری اخیر در دمشق، از طرفهای درگیر خواست طرح صلح کوفی عنان را که این سازمان از آن حمایت می کند به اجرا درآورند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.