وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تجدید انتخابات، آخرین فرصت برای غلبه یونان بر بحران سیاسی

تجدید انتخابات، آخرین فرصت برای غلبه یونان بر بحران سیاسی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مخالفت روز یکشنبه حزب چپ تندروی یونان با تشکیل دولت ائتلافی، برگزاری انتخابات مجدد را در چشم انداز سیاسی این کشور قرار داده است.

در حالی که کارولوس پاپولیاس رئیس جمهور یونان رهبران احزاب را به دیداری دیگر در روز دوشنبه دعوت کرده اما ناامیدی شهروندان به تغییر شرایط افزایش یافته است.

جرج، یک شهروند آتن می گوید: “آنها به توافق نخواهند رسید و به سوی انتخابات خواهیم رفت. اروپا هم پرداخت پول به ما را متوقف خواهد کرد و ما غذا برای خوردن نیز نخواهیم داشت.”

آدونیس، شهروندی دیگر بر این نظر است که: “بهتر است که امروز نیز به توافق نرسند تا یک حزب به قدرت برسد و و همه مسئولیت را به دوش گیرد و این بازی ملامت بار متوقف شود.”

و دیونیسیوس یک شهروند دیگر می گوید: “کسی مطمئن نیست که اگر وضعیت تغییر نکند ما بتوانیم حتی با انتخاباتی دیگر دولتی داشته باشیم.”

با شکست دیدار رهبرن احزاب دمکراسی نوین، چپ ها و پاسوک در روز یکشنبه، به نظر می رسد حزب چپ گرای تندروی “سیریزا” و رهبر آن آلکسیس تسیپراس در بین مردم از اقبال بیشتری برای پایان دادن به بحران سیاسی و اقتصادی یونان برخوردار شده است.