خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

مزیتهای کتابهای الکترونیکی در نمایشگاه تورین ایتالیا

نظرها
مزیتهای کتابهای الکترونیکی در نمایشگاه تورین ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب در تورین ایتالیا به تازگی به کار خود پایان داد. از این نمایشگاه حدود سیصد هزار نفر بازدید کردند. یکی از موضوعات اصلی این نمایشگاه، اهمیت فزاینده کتابهای الکترونیکی بود.
در ایتالیا حجم معاملات مربوط به کتابهای الکترونیکی در سال 2011 نسبت به سال 2010،نه برابر بیشتر شده است.

حالا این سوال پیش می آید که آیا دنیا به سمت پایان بخشیدن به کتابهای کاغذی می رود؟ اما بسیاری از خوانندگان تردید دارند.

یکی از بازدیدکنندگان از نمایشگاه می گوید:“گاهی اوقات کتابهای دیجیتال می خوانم اما نه همیشه. کاغذ هنوز ماندگارتر است. برایم دلپذیتر است که کتاب را روی کاغذ بخوانم. موضوع دیگر آنکه با نور خورشید که روی تبلت می افتد شما نمی توانید خوب ببینید. این خود یک مشکل است.”

دانش آموزان مدرسه ای بعنوان آخرین نمونه برای خواندن از روی این کتابها به این نمایشگاه آورده شدند. آنها به برنامه میکی موس بر روی تبلت نگاه می کنند.
یکی از دانش آموزان می گوید:“تا به امروز داستانهای مصور میکی موس را روی کتاب کاغذی می خواندم، اما الان یک راه جدید کشف کردم. سریع تر و جالب تر. خواندنش روی آی پد.”

سرآشپز جووانی گراسو فردی است که بنظر می رسد از کارآیی کتابهای الکترونیکی خوشحال است . او می گوید که آنها به تازگی یک مقاله منتشر کردند و همچنین یک نمونه الکترونیکی از کتاب آشپزی رستورانش که در تورین است. او این قابلیت اضافه کردن دستورات غذایی در کتابش را خیلی دوست دارد.

ما یک کتاب آشپزی منتشر کردیم که هنوز به پایان نرسیده و بسته هم نشده اما همیشه نوآورانه و به روز است. به کمک بارکد خوان ما می توانیم دستورات غذایی، ویدئو های مربوط به آن را بوسیله مشتریانمان به روز رسانی(آپدیت) کنیم. بعنوان نمونه در اینجا ما می توانیم این ویدئوی مربوط به معرفی یک تولید کننده روغن فندق که از ناحیه پیمونته در شمال ایتالیا است ببینیم. بنابراین علاوه بر ارائه محصولات خود در رستوران، تولید کننده می تواند به طور مستقیم با مشتریان در تماس باشد. “