خبر فوری
This content is not available in your region

تعیین نخست وزیر انتقالی در یونان

نظرها
تعیین نخست وزیر انتقالی در یونان
اندازه متن Aa Aa

یک مقام ارشد قضایی مامور رهبری دولت یونان تا زمان انتخابات مجدد مجلس این کشور شد.
پانایوتیس پیکرامنوس به عنوان نخست وزیر دولت انتقالی یونان تا انتخابات مجلس یونان در 28 خرداد 1391 روز چهارشنبه ادای سوگند کرد.

این انتخابات برای یونان از نقطه نظر ماندن در منطقه اقتصادی اروپا حائز اهمیت بسیار است.برخی احزاب چپ و همچینین احزاب ضد ریاضت اقتصادی نارضایتی خود را از پذیرش کمک های مالی بانک مرکزی اروپا و صندوق بین المللی پول اعلام کرده اند.

از روز دوشنبه و از زمانی که موضوع احتمال خروج یونان از منطقه اقتصادی اروپا مطرح شد، مردم میلیون ها یورو از حسبهای بانکی خود خارج کرده اند.

به گفته ژوزه مانوئل باروسو، رییس کمیسیون اروپا اینک مردم یونان تصمیم مهمی در خصوص بحران موجود بگیرند حائز اهمیت است. تصمصم نهایی در باره ماندن یونان در منطقه یورو بدست خود مردم این کشور بوده و ما باید به مردم یونان بگوییم که تعیین یک برنامه برای یونان اسان تر از سایر راه حل ها است.

در صورت وجود اختلاف برای تعین اعضای دولت، قانون اساسی یونان به رییس جمهور این کشور اختیار میدهد که بین قضات دادگاهای عالی مانند دیوان عالی کشور یک نفر را تا زمان مجدد انتخابات تعیین کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.