خبر فوری
This content is not available in your region

دو دیدگاه متفاوت دو نماینده پارلمان اتحادیه اروپا بر سر پیمان مالی

نظرها
دو دیدگاه متفاوت دو نماینده پارلمان اتحادیه اروپا بر سر پیمان مالی
اندازه متن Aa Aa

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه در آغازین روز ریاستش در ۱۵ ماه مه، به دیدار آنگلا مرکل صدراعظم آلمان شتافت، تا شاید با توافق دو قدرت اروپایی دو دیدگاه متفاوت بر سر پیمان مالی اتحادیه اروپا همسو شود. دو نمایندۀ راستگرا و چپگرای پارلمان اتحادیه اروپا در همین خصوص دو دیدگاه متفاوت دارند.

المر بروک، نماینده «حزب مردم اروپا» در پارلمان اتحادیه اروپا گفت:«انتظار ما در بروکسل این است که رهبران دو قدرت منطقه واحد پولی یورو، فرانسه و آلمان، به نتیجه برسند. پیمان ملی قابل مذاکره (مجدد) نیست و از سوی دیگر واضح است که بایستی رشد اقتصادی را از طریق سیاستهای ساختاری با هدف افزایش توانایی رقابت، قوت بخشیم. اما این کار نباید به استقراض بیشتر منجر شود.»

اودو بولمن، نماینده ائتلاف مترقی سوسیالیست‌ها و دموکراتهای پارلمان اتحادیه اروپا در مقابل گفت:«فرانسوا اولاند در مبارزات انتخاباتی‌اش تصریح کرد که خواهان ایجاد شغل بیشتر و افزایش رشد اقتصادی است. آنچه به اصطلاح به بسته و پیمان مرکوزی شناخته شده است باید تصحیح شود. اولاند در در انجام این کار از حمایت ما برخوردار است.»

آلمان با رشد اقتصادی نیم درصدی در مقابل فرانسه با رشد اقتصادی تنها یک دهم درصدی، خواهان ادامه سیاستهای سختگیرانه اقتصادی و حفظ پیمان مالی اتحادیه اروپاست. رئیس جمهوری تازه کار سوسالیست فرانسه اما خواهان ایجاد تغییرات در آن است.