خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراض به سبکی دیگر در مادرید

نظرها
اعتراض به سبکی دیگر در مادرید
اندازه متن Aa Aa

در اعتراض به سی درصد افزایش قیمت بلیط مترو در مادرید، چند صد نفر از اهالی با پوشیدن لباس های شیک و گران قیمت در ایستگاه پوئرتو دل سول یکی از ایستگاههای اصلی شهر تجمع کردند.

این روش اعتراضی کنایه از مشکلات اقتصادی مردم اسپانیا است. آنها می گویند با توجه به گرانی بلیط، استفاده از مترو یک نوع رفاه و تجمل است و کارکنان معمولی و کارگران دیگر نمی توانند بلیط بخرند.

یکی از شرکت کنندگان در این اعتراض می گوید:“می خواهیم به آنها بگویم که حقوق ما کافی نیست. نمی شود با حداقل دستمزد زندگی کرد بعلاوه قیمت بلیط مترو هم اضافه شود. چطور باید حقوق مان را آخر ماه باید برسانیم.”

دیگری در توضیح شیوه اعتراض می گوید:“در حالیکه قیمت بلیط مترو بطور قابل توجهی افزایش پیدا کرده، استفاده از مترو مانند سفر با قطار ویژه “اورینت اکسپرس” است. ما طوری لباس پوشیدیم که گویی می خوهیم سوار این گونه قطارها بشویم.”

قیمت ده بلیط مترو از 9 یورو و 30 سنت به دوازده یورو افزایش پیدا کرده است. این بیشترین میزان افزایش قیمت بلیط مترو در ده سال گذشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.