خبر فوری
This content is not available in your region

اسکان موقت زلزله زدگان ایتالیا

نظرها
اسکان موقت زلزله زدگان ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

درپی زمین لرزه شنبه شب درشمال ایتالیا و صدها پس لرزه متعاقب آن درمنطقه امیلی رومانیا، بسیاری از ساکنان محلی مضطرب ترجیح دادند یکشنبه شب را در چادر یا اتومبیل خود درمحوطه ای سرباز به صبح برسانند.

این زلزله که قدرت آن شش درمقیاس ریشتر گزارش شده موجب مرگ حداقل هفت نفر و وارد آمدن خسارات زیاد مالی به ساختمانها و بناهای باستانی شده است.

سوزانا یکی از ساکنان بولونیا که درجریان این زمین لرزه خانه خود را از دست داده می گوید:“به کارخانه ها آسیب جدی وارد شده و خیلی از آنها ویران شده اند. معادن هم کاملا تخریب شده اند… دیگر هیچ چیز اینجا باقی نمانده. من بیست سال اینجا کار کرده بودم.”

یکی دیگر از ساکنان این منطقه می گوید:“بخاطر تکان تکان شدید من حتی نتوانستم از تخت خواب بلند شوم. من و شوهر و فرزندم ترجیح دادیم از این به بعد با هم روی یک تخت بخوابیم تا اگر اتفاق بدی افتاد با هم باشیم.”

بنا به گزارش رسانه های ایتالیایی این زمین لرزه حداقل چهارهزار نفرآواره در پی داشته و بسیاری ازآنها درمکانهای موقتی نظیر ورزشگاهها اسکان داده شده اند.

این درحالیست که بارش مداوم باران طی روز و شب گذشته شرایط آوارگان را سخت تر و آسیب های وارده به بناهای شهر فیناله املیا و از جمله کلیسای باستانی آنرا را تشدید کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.