خبر فوری
This content is not available in your region

جشنواره کن، تکراری و خسته کننده از نگاه رسانه ها!

نظرها
جشنواره کن، تکراری و خسته کننده از نگاه رسانه ها!
اندازه متن Aa Aa

درحالیکه میخائیل هانکه، با فیلمش به نام “عشق” جایزه نخل طلایی شصت و پنجمین جشنواره کن را از آن خود کرد، مطبوعات و رسانه ها این جشنواره را آماج انتقادات خود قرار دادند. آنها این جشنواره را بیش از حد تکراری و خسته کننده خواندند.

خبرنگار یورونیوز نیز با برخی از حاضران در این جشنواره گفتگو کرده است.

یورونیوز: این انتخاب را برای شصت پنجمین جشنواره چطور ارزیابی می کنید؟

ماریانجیلا کاسترویلی، از روزنامه ایتالیایی زبان کوریر کانادس که در کانادا منتشر می شود جشنواره را مناسب ارزیابی نکرد و گفت: “خیلی درخشان نبود. فیلم های واقعا زیبا اندک بودند و بسیاری از آنها حتی شایستگی شرکت در رقابت را هم نداشتند.”

کارول دل امور، از شبکه تی وی ای گفت: “فکر می کنم انتخاب فیلمها امسال خیلی محافظه کارانه و فارغ از جسارت انجام شده بود. چهار کارگردان حضور داشتند که قبلا جایزه نخل طلایی را دریافت کرده بودند. اما واقعا چیز جدید و درخشانی نبود. چیزی که فراموش نشود. این جشنواره یکی از معمولی ترین ها بود که دیده بودم.”

مارتینا ریوا، از شبکه اسکای تی جی 24 نیز که چندان رضایتی از جشنواره نداشت گفت: “ کیفیت فیلم های کن معمولا بالا است. اما از نظر من امسال کارهای عالی نظیر فیلمهای هنرپیشه یا درخت زندگی که سال گذشته حضور داشتند نبود. امسال فیلمسازان برجسته ای حضور دارند اما کار قابل توجهی دیده نمی شود.”

اما برای کارین بدت از نشریه هافینگتون پست، جشنواره چندان هم بد نبوده و توانسته چند فیلم خوبی پیدا کند. او گفت: “در ارتباط با انتخاب فیلم ها، من هم خوشحالم و هم نه. خوشحالم از این نظر که فیلم های وزینی حضور داشتند . دست کم از چهار فیلم خیلی لذت بردم. اما فیلم های بدی هم بودند منظورم خیلی تجاری و البته پوچ. “

ظاهرا جشنواره امسال سینمای جهانی در کن نتوانسته است خاطر خوشی در یاد علاقمندان هنر هفتم بجای گذارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.