وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

برگزاری اولین میزگرد دولت سوسیالست فرانسه با اتحادیه های کارگری

برگزاری اولین میزگرد دولت سوسیالست فرانسه با اتحادیه های کارگری
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اولین دیدار دولت فرانسه با اتحادیه های کارگری در دفتر ژان مارک ارو نخست وزیر برگزار شد.

میزگرد روز سه شنبه به ابتکار دولت و به منظور بحث در باره مهمترین درخواست های اتحادیه ها و وعده های انتخاباتی فرانسوا اولاند رییس جمهور برگزار می شود. این ابتکار با نام “نشست اجتماعی” هفته آینده و 14 ژوییه با هدف اصلاحات در قانون کار پی گیری خواهد شد.

در پایان نشست فرانسوا شیراک دبیر کنفدراسیون دمکراتیک کار فرانسه گفت:“مشکل اصلی در فرانسه این است که تعداد حقوق بگیران با حداقل دستمزد بسیار زیاد است و دستمزد این حقوق بگیران تا سالها در همین حد اقل باقی می ماند.”

در همین حال ژان فرانسوا روبو دبیر کنفدراسیون شرکت های کوچک در مخالفت با افزایش حداقل دستمزد بعنوان مطالبه اصلی می گوید:“ما کاملا مخالف هستیم. برای اینکه افزایش حداقل دستمزد مشکل قدرت خرید کارکنان و کارگران را حل نمی کند. راه حل اصلی که به زمان نیاز دارد کاهش هزینه های تامین اجتماعی تولید و افزایش دریافتی خالص همه دستمزد بگیران است.”

فرانسوا اولاند رییس جمهور سوسیالیست فرانسه پیش از پیروزی وعده افزایش حداقل دستمزد، کاهش سن بازنشستگی و نرخ بیکاری داده بود. او گفته بود دولت برای نجات واحدهای اقتصادی کوچک در حال ورشکستگی به آنها کمک مالی خواهد کرد.